خرید پارچه , فروش پارچه , قیمت پارچه , صادرات پارچه , واردات پارچه , تامین پارچه , تامین مستقیم پارچه , تجارت پارچه , بازرگانی پارچه , بزرگترین تامین کننده پارچه , شرکت بازرگانی پارچه , نرخ پارچه

بررسی و معرفی پارچه

پارچه

پارچه یکی از پرکاربردترین و ضروری‌ترین اختراعات بشر می‌باشد. پارچه لایه‌ای انعطاف‌پذیر است که از شبکه‌ای از نخ‌ها و الیاف طبیعی یا مصنوعی به‌هم‌تنیده تشکیل شده است. نوع نخ‌ها یا الیاف و نحوه قرارگیری آن‌ها در کنار یکدیگر ساختمان پارچه و خصوصیات فیزیکی آن را به وجود می‌آورد. پارچه‌ها توسط بافندگی، ریسندگی یا فشرده‌سازی الیاف تولید می‌شوند. پارچه را از روش‌های بافت تاری – پودی، بافت حلقوی (کش‌بافی یا قلاب‌بافی)، روش‌های بی بافت و گره‌زدن تولید می‌کنند.

موارد استفاده و کاربرد پارچه

موارد استفاده و کاربرد پارچه  با توجه به اهمیت بالای آن بسیار گسترده بوده بطوریکه امروزه استفاده و کاربرد آن برای مصارف اهدافی همچون  مبلمان و تزئینات اماکن تجاری مورد تقاضای وسیع مصرف کنندگان قرار گرفته است. همچنین از پارچه به منظور تولید روکش ها، تخت و تشک، لباس ها،‌تزئینات منازل و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

خرید پارچه , فروش پارچه , قیمت پارچه , صادرات پارچه , واردات پارچه , تامین پارچه , تامین مستقیم پارچه , تجارت پارچه , بازرگانی پارچه , بزرگترین تامین کننده پارچه , شرکت بازرگانی پارچه , نرخ پارچه

مشخصات و شکل ظاهری پارچه

پارچه

مشخصات و شکل ظاهری پارچه بصورت جامد و در رنگ های مختلف بوده و در حالت عادی بصورت کالا  جامد یافت می شود . درجه کیفی پارچه و میزان مرغوبیت آن را میتوان از طریق شکل و مشخصات ظاهری آن تشخیص داد بطوریکه ظاهر این محصول با کیفیت مطلوب میبایست دارای ویژگی هایی همچون کیفیت و زیبایی باشد .

یک پارچه حاشیه دار باید دارای حاشیه ای برابر و منظم در دو طرف باشد و عرض یکسان داشته باشد . حاشیه همان ترکی پارچه است . در پارچه های معمولی حاشیه حدود نیم تا یکسانت و در پارچه های فاستونی ۸ تا ۱۰ میلیمتر است. حاشیه های که حالت ریش دارند نیز نباید از یکسانت کمتر باشند و آن ها نیز باید در دو طرف برابر باشند .

خرید پارچه , فروش پارچه , قیمت پارچه , صادرات پارچه , واردات پارچه , تامین پارچه , تامین مستقیم پارچه , تجارت پارچه , بازرگانی پارچه , بزرگترین تامین کننده پارچه , شرکت بازرگانی پارچه , نرخ پارچه

معرفی انواع پارچه

پارچه

پارچه با توجه به نوع مصرف و فرهنگ استفاده و نیاز مصرف کننده در انواع مختلف آماده و ارائه میشوند . امروزه انواع پارچه در چرخه تولید / ساخت / بهره برداری قرار گرفته است بطوری که انواع پارچه با توجه به موارد مصرف و ویژگی هر یک عبارتند از:

پارچه های طبیعی:

پارچه های طبیعی آن دسته از پارچه هایی هستند که انسانها با بهره مندی از آنچه که در طبیعت در اختیارشان قرار داده شد و گاها با کمی خشونت و بی توجهی به ارزشهای موجود در حیات و موجودات هم زیست جهت بهره مندی خود از آن استفاده میکنند. از این دسته می‌توان به پوست حیوانات، پیله‌ی کرم ابریشم و دانه‌های گیاهان اشاره کرد. این نوع پارچه ها تنفس می‌کند و علاوه بر نرم و بادوام بودن حساسیت ایجاد نمی‌کنند. علی رغم تمام خشونتی که در تهیه پارچه‌ های طبیعی موجود است این گونه از پارچه ها را میتوان بهترین انتخاب برای همه ذکر کرد. این پارچه ها در اثر اشعه‌ی فرابنفش تغییر رنگ نمی‌دهند و به دلیل ذات طبیعی خود با بدن انسان سازگاری بسیاری دارند.خلاصه اینکه تمامی مشخصات یک پارچه خوب در اینگونه پارچه ها نهفته است…

پارچه های مصنوعی:

در مقابل آن با بهره گیری از فرایند ساخت مدرن، پارچه‌ های مصنوعی از الیافی ساخته می‌شوند که یا کاملا از مواد غیر ارگانیک و یا مواد ارگانیک مخلوط با مواد شیمیایی ریشه گرفته اند. پارچه ‌های مصنوعی باتوجه به هدفی که برای آن تولید می‌شوند ویژگی‌های متفاوت و فراوانی دارند. برخی سبک و فوق العاده ظریف هستند و برخی جاذب رطوبت بوده و به سرعت خشک می‌شوند. انواع اندکی از آنها بسیار لوکس و مشابه پارچه‌ های طبیعی دیگرند و برخی بسیار مقاوم و ضخیم می باشند.

پارچه های ترکیبی:

بیشتر برای بهره مندی از مزایای پارچه های طبیعی و برخورداری از استحکام الیاف مصنوعی با ترکیب کردن درصد های مختلفی از این مواد تولید می شوند. البته همیشه ترکیب این الیاف در جهت ارتقای کیفی محصول نیست و گاها تنها دلیل آن کاهش قیمت تمام شده پارچه است. پارچه ها به نام ها و اسم های گوناگونی شناخته می شوند که در اینجا سعی شده انواعی از پر استفاده ترین پارچه ها را با توضیحاتی مختصر و کاربردی معرفی کنیم …

پارچه ی پنبه‌ای:

پارچه ای با حس خوب و آرام بخش که برای اکثریت، اطمینان خاطر از یک پارچه ایده آل را به همراه دارد. الیاف پنبه ای به شکل ‌هادی حرارتی عمل میکنند و حرارت بدن را به بیرون منتقل می نمایند، پس در نتیجه خنک هستند. گاها لباس های پنبه ای در بین عوام نخی هم نامیده می شوند.

پارچه ی ابریشمی:

پارچه های ابریشمی مستحکم ترین پارچه های دنیا هستند و به علت داشتن پروتئین، ‌هادی حرارت نبوده و آن را در خود نگه می‌دارند. غالبا از پارچه های ابریشمی برای ساخت لوازم منزل و لباس‌های لوکس و تزیینی استفاده می‌شود.

پارچه ی حریر:

میتوان گفت :پارچه ی ابریشمی نازک است.

پارچه ی کتان:

پارچه ‌ای است که از الیاف ساقه‌ی کتان ساخته می‌شود. کتان گیاه علفی یکساله‌ و دارای برگ‌های سبز مات و ساقه‌ی متشکل از الیاف نرم و بلند است که از این الیاف نخ کتان به دست می‌آورند. پارچه ی کتان به عنوان پادشاه پارچه ها شناخته می‌شود. از کتان علاوه بر ساخت لباس در مبلمان منزل نیز استفاده میگردد.

پارچه ی کتان کش:

همان پارچه‌ کتان است که با نخ کشی بافته می‌شود. نخ کشی عبارت است از ترتیب گذرانیدن نخ های تار از سوراخ های میلمیلک و رد دستگاه یا ماشین بافندگی تعداد کل میلمیلک های مورد نیاز برای عمل نخ کشی برابر با تعداد کل نخ های تار است.

فوتر یا نمد:

نَمَد نوعی بافته سنّتی است که با پشم تولید می‌شود. در فرانسه به آن فوتر می‌گویند. برای تهیه نمد (نمدمالی) عمل بافتن انجام نمی‌شود بلکه با ایجاد فشار و رطوبت و حرارت، موجب درهم‌رفتن الیاف پشمی می‌شوند. دو خاصیت جعد یابی و پوسته‌ای شدن پشم امکان تولید نمد را فراهم می‌کنند. پشمی که برای تولید نمد به کار می‌رود پشم بهاره گوسفند با الیاف بلند است. از صابون و زرده تخم‌مرغ نیز می‌توان برای بهتر شدن کیفیت کار استفاده کرد. مقدار پشمی که برای هرمترمربع نمد لازم است با مقدار پشم لازم برای تولید قالی برابر است اما چون زمان تولید نمد بسیار کوتاه‌تر است (حدود یک روز) قیمت آن پایین است.

برزنت:

برزنت یک پارچه ی مستحکم، منعطف و ضدآب است که معمولا از پارچه‌هایی مانند کرباس و یا پلی استر با روکش یورتان و یا پلاستیک هایی مانند پلی اتیلین ساخته می‌شود.

پارچه ی دانتل:

نوعی پارچه توری که داری اشکال برجسته روی آن میباشد. اشکال برجسته ی روی دانتل شبیه پارچه گییپور است که همین باعث می شود بعضی به اشتباه دانتل را همان گیپور بدانند. دانتل قیمت بسیار بالایی دارد و به دلیل زیبایی و ظرافتش برای لباس عروس بسیار پرکاربرد است.

گیپور :

گیپور از بافت پنبه و ابریشم بدون هیچ زمینه ای و به صورت برجسته و ضخیم درست می شود.

پشمی:

به طور حتم بارز ترین و متداول ترین الیاف طبیعی استفاده شده در صنعت نساجی را می توان پشم نامید. با توجه به این که الیاف از چه حیوانی تهیه شده باشند، محصول به دست آمده منتسب به نام‌های مختلفی مانند مرینوس، لاما و کشمیر شناخته می‌شود. پارچه‌ های تهیه شده از پشم به دلیل ذخیره شدن هوا در بین الیاف، عایق حرارتی بوده و به علت خاصیت رطوبت پذیری و داشتن فضای خالی، عرق بدن را جذب و آن را به آرامی تبخیر می‌کنند.

چرم:

جنسی است که از دباغی پوست خام جانوران به‌دست می‌آید. چرم به دلیل داشتن ویژگی تنفس پذیری جایگاه مهمی را در بخش پوشاک به خود اختصاص داده است. دباغی فرایندی است که پوست فسادپذیر را به یک ماده ی طبیعی پایدار، دایمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می‌کند. پوست خام احشام در حالت طبیعی خود، قابل استفاده نیستند چون به مرور زمان پوسیده شده و با تغییرات دمایی دچار تغییر خواص می شوند، در سرما سخت و صلب و در گرما شل و نرم.

بامبو:

بامبو لیفی طبیعی است که به تازگی وارد صنعت نساجی شده و استفاده از آن در این صنعت روزبه‌روز در حال افزایش می‌باشد. بامبو انعطاف پذیر، نرم، دارای ظاهری براق و دوستدار محیط زیست است. الیاف بامبو می توانند نرمتر از الیاف ابریشم و پنبه باشند. از دیگر ویژگی های آن می توان به جذب بسیار سریع رطوبت و عرق بدن و در عین حال خاصیت بوزدایی آن اشاره کرد، علت این امر ساختار کانالی و سوراخ دار بودن لیف بامبو است. قابلیت تنفس پذیری و گرم نگه داشتن در محیطهای سرد از دیگر مزایای این نوع پارچه است. اما خصوصیات برجسته این محصول که باعث محبوبیت بسیار آن شده خواص آنتی باکتریال آن است. استفاده طولانی مدت از پارچه بامبو به دلیل اینکه ضد اشعه ماوراء بنفش است و در عین حال خاصیت ضد میکروبی آن حتی بعد از بارها شستشو باقی می ماند، موجب می گردد پوست بدن احساس راحتی داشته باشد. براساس نتایج بدست آمده خواص گذردهی بخار آب و اثر فتیله‌ای پارچه بامبو بسیار بیش از پنبه است.

سویا:

الیاف سویا از محصولات باقی مانده از دانه‌های سویا پس از استخراج روغن ساخته می‌شود. دانه‌ها را تغییر می‌دهند و فراوری می‌کنند (با استفاده از عوامل غیر سمی و آنزیم‌ها) و تبدیل به الیاف و سپس پارچه می‌کنند، پارچه ی سویا معمولا بسیار نرم و گرم است.

پارچه ی لیوسل:

لیوسل یک شکل از ریون است که شامل فیبرهای سلولوزی است که توسط خمیر کاغذ حل شده تولید می‌شود.

پارچه ی لینن:

لینن که گاها به اشتباه لنین هم خطاب میشود به پارچه‌ی کنفی هم معروف است و از پارچه های مناسب فصل تابستان محسوب می‌شود. مرغوب‌تربن نوع این پارچه از ۷۰ درصد پنبه، ۱۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد ویسکوز تهیه شده و بدترین نوع آن از ۵۰ درصد پنبه و ۵۰ درصد پلی استر، بدون ویسکوز است.

پارچه ی کنفی:

کنف گیاهی بوته مانند و دارای ساقه های پوشیده از خار است، منشأ اصلی آن نواحی مختلف آفریقا بوده و از دانه آن روغن خوراکی استخراج و از الیاف آن محصولات مختلفی منجله کاغذ گونی و چتائی و … تهیه می شود.

پارچه ی کرپ:

پارچه کرپ می تواند از جنس هایی چون ابریشم، پشم و یا پلی استر تهیه شده باشد. این پارچه با ظاهر توری شکل، معمولا دارای حالتی مجعد و پیچ خورده می باشد.

پارچه ی ساتن:

در حقیقت ساتن و مخمل روش بافت پارچه را مشخص می کنند. بافت ساتن دارای نخ های بسیار طویلی است که همگی رو به یک سمت دارند، این نخ های پود حدوداً ۴/۱ اینچ یا بیشتر روی سطح قرار می گیرند و سپس در پارچه فرو می روند، این روش باعث می شود تا پارچه بافتی ابریشمی شکل و نرم پیدا کند.

پارچه ی مخمل:

پارچه‌ای نخی یا ابریشمی که یک روی آن صاف و روی دیگر دارای پرزهای لطیف و نزدیک به هم و به یک سو خوابیده است.

پارچه ی ماهوت:

پارچه ی ضخیم تمام پشم، نرم، کمی براق، با سطح پرز دار است. معمولا از ماهوت در بافت پرده و لباس استفاده می شود. در قدیم نوعی کلاه با رویه ی ماهوت دوخته می شد که به همین اسم(کلاه ماهوتی) خوانده می شد.

پارچه های  ژاکارد:

همه پارچه‌هایی که طرح آنها در روند بافت پارچه شکل گرفته و نقوش به صورت بافته در تارو پود پارچه به وجود آمده اند.

پارچه ی پلی آمید:

شامل انواع نخ های نایلونی با استحکام بالا در مواردی مثل تقویت تایر خودرو و هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند. این الیاف دارای مقاومت عالی در مقابل سایش می باشند. الیاف نایلونی با توجه به استحکام بالا و سختی برای تولید طناب کمربند ایمنی چتر نجات، نخ و تور ماهیگیری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارچه ی نایلون:

نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد، به همین دلیل موارد استعمال زیادی از جمله جورابهای نایلونی را شامل می شود، که به علت قابلیت کششی زیاد در قسمت زانو و مفاصل کیسه ای نمی شود، فورا خشک می‌شوند، زیرا رطوبت کمی به خود جذب می‌کنند. از نخ فیلامنت برای تهیه جوراب ساق بلند، آستری، مایوی شنا، لباس ورزشی، پارچه دانتل، بارانی، پوشاک پلیسه دار، پارچه‌های کشباف استفاده می‌شود.

پارچه ی پلی استر:

مقاومت فوق العاده ای در برابر چروک شدن دارد، حتی زمانی که خیس می‌شود. اگر پلی استر با الیاف طبیعی مخلوط شود، در تهیه منسوجات سبک وزن مانند پارچه‌های پرده ای، ساتن، پیراهن و بلیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت خاصیت اتوپذیری زیاد در تهیه پارچه‌های پلیسه زنانه و پر استفاده مصرف می‌شود.

پارچه های پلی یورتان:

پلی یورتان یک پلیمر متشکل از زنجیره ای از واحد های آلی پیوند شده با لینک های کاربامات (یورتان) است. محصولات پلی یورتان کاربردهای بسیاری دارد و سه چهارم مصارف جهانی از محصولات پلی یورتان به شکل فوم است.

لاکرا:

اسپندکس، لاکرا یا الاستین یک پارچه‌ی مصنوعی است که به خاصیت کشسانی فوق العاده اش شناخته می‌شود که از پلاستیک طبیعی محکمتر و بادوام‌تر است. از این پارچه در مواردی استفاده می‌شود که کشسانی، به خصوص برای راحتی مد نظر است. مانند کاربرد آن در لباس‌های ورزشی، می توان گفت پارچه ای لوکس و گران قیمت است، در جهت عرضی کش می آید و به همین دلیل پارچه هایی که درصدی لاکرا دارند نه تنها دوام بیشتری دارند بلکه در حفظ ظاهر هم پیشتاز هستند، یعنی به اصطلاح زانو نمی اندازند و از فرم خارج نمی شوند.

پارچه بنگالین:

پارچه‌ای آجدار که از ابریشم، پشم و یا الیاف مصنوعی بافته می‌شود. بنگالین به نوع بافت پارچه اشاره دارد. نام بنگالین هم از بنگال گرفته شده که این پارچه برای اولین بار از آنجا به فرانسه وارد شد.

پارچه ی لمه:

پارچه ای رنگارنگ و براق که از الیاف رنگی یا نخ‌های براق بافته شده است.

پارچه ی پولیش:

پارچه‌هایی که پوشش مویی ضخیمی دارند و رنگ و اندازه آن شبیه خز واقعی است که به پولیش معروف است و نخ آن مصنوعی است.

بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

مشخصات فنی پارچه

پارچه

ارائه و بررسی آنالیز مشخصات فنی پارچه یکی از مهمترین قسمت های تامین برای هر نوع کالا بشمار می آید ، مشخصات فنی پارچه در حالت استاندارد و در قراردادهای رسمی تجاری در قالب یک جدول بین تامین کننده و مصرف کننده تبادل میشود بطوریکه آنالیز مشخصات فنی پارچه بطور معمول شامل بخش های زیر است :

 • ابعاد و هندسه و مشخصات ظاهری پارچه
 • حجم و میزان مورد تقاضا پارچه
 • نوع مصرف و بازار هدف پارچه
 • تعیین مشخصات شیمیایی پارچه
 • تعیین مشخصات فیزیکی پارچه
 • تعیین استانداردها و گواهینامه های لازم پارچه
 • تعیین فرایند تولید / ساخت و آماده سازی پارچه
 • تعیین نوع بسته بندی پارچه
 • تعیین شرایط حمل پارچه

 1. کد محصول: برای ارتباط گرفتن بهتر با مشتری برای هر محصول باید کد تعریف شود. مثلا C0521
 2. رنگ یا رنگبندی: رنگبندی موجود از پارچه می بایست اعلام گردد. مثلا سفید یا ارایه کالیته رنگی
 3. ترکیب جنس پارچه: ترکیب جنس پارچه می بایست به دقت ارائه گردد. مثلا 100% پنبه یا 80% پلی استر، 20% پنبه
 4. نوع بافت: در تصاویر، نوع بافت مشخص نیست و برای خریداران آگاهی از نوع بافت پارچه مهم است. مثلا تافته یا جناقی
 5. کاربرد پارچه: برای خریدارانی که دارای دانش فنی کمتری هستند در انتخاب محصول کمک رسان است. مثلا مناسب برای پیراهن
 6. عرض پارچه: عرض پارچه باید به واحد مرسوم (سانتیمتر) اعلام شود. مثلا 150 سانتیمتر
 7. طول طاقه: برای فروش پارچه ها در ابعاد طاقه ای می بایست اندازه طول هر طاقه اعلام گردد. مثلا 70 متر
 8. واحد طرح: نقاط تکرار در بافت یا چاپ در پارچه های طرحدار است که می بایست به سانتیمتر اعلام شود. مثلا 50 سانتیمتر
 9. تراکم بافت: تراکم بافت به معنای تعداد تار(عدد اول) و تعداد پود(عدد دوم) در هر سانتیمتر پارچه باید عنوان شود. مثلا 60*30
 10. وزن پارچه: گرم در متر مربع یا gsm از مواردی است که باعث آگاهی از میزان سبکی و سنگی پارچه می شود. مثلا 180
 11. میزان آبرفت پارچه: این عدد می تواند کمک مهمی به تولید کنندگان لباس باشد(ماکزیمم عدد آبرفت اعلام شود). مثلا 3 درصد
 12. نکات شستشویی: برای نگهداری پارچه توسط مصرف کننده و تولید کنندگان لباس ضروری است. مثلا شستشو با آب 30 درجه
خرید پارچه , فروش پارچه , قیمت پارچه , صادرات پارچه , واردات پارچه , تامین پارچه , تامین مستقیم پارچه , تجارت پارچه , بازرگانی پارچه , بزرگترین تامین کننده پارچه , شرکت بازرگانی پارچه , نرخ پارچه

فرایند ساخت ، تولید و آماده سازی پارچه

پارچه

فرایند ساخت ، تولید و آماده سازی پارچه باید بگونه ای  انجام میشود که ضمن حفظ کیفیت و مرغوبیت پارچه بتوان حجم و میزان قابل توجهی از پارچه را تولید و آماده نمود تا از دید اقتصادی بازدهی کافی برای تولید کننده داشته باشد . در اینجا به بررسی اجمالی ساخت ، تولید و آماده سازی پارچه میپردازیم:

 • مرحله اول: پشم و گوسفند
 • مرحله دوم : تراشیدن پشم
 • مرحله سوم : رتبه دهی
 • مرحله چهارم: شستن و شانه کردن پشم
 • مرحله پنجم : تنیدن پشم
 • مرحله ششم : به دور خود گرداندن پشم
 • مرحله هفتم : رنگ کردن پارچه
 • مرحله هشتم : خم کردن
 • مرحله نهم : بافتن
 • مرحله دهم: مرحله‌ی آخر
 
مراحل نهایی برای پارچه‌های مختلف متفاوت است. برای پارچه‌های زمستانی باید در آب گرم شسته شوند و تا یک سوم از سایزشان کاهش یابد در عین حال که با یک پارچه پرتر و سنگین‌تر مواجه خواهیم شد. برعکس پارچه‌های تابستانی مورد گرمای شدید قرار می‌گیرند تا هرگونه پرز از روی آن‌ها حذف شود.
بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

تامین مستقیم پارچه

پارچه

تقاضای تامین مستقیم پارچه در عرصه تجارت جهانی امری بدیهی و نیازمند بررسی های دقیق و تعاملات استراتژیک میباشد . بطور کلی پیدا کردن تامین کننده مستقیم پارچه جدا از آنکه موجب کاهش اتلاف وقت ، انرژی و هزینه میشود با حذف دلال و یا بعبارتی واسط میتواند موجب تعدیل قیمت نهایی پارچه شود و به شکل قابل توجهی در تعیین نرخ محصول و در نتیجه رضایت خریدار و رونق بازار تجارت مستقیم پارچه اثر بگذارد . مقوله تامین مستقیم پارچه به قدری حائز اهمیت بوده که میتوان گفت در تمامی سطوح بازرگانی اعم از تجارت درون مرزی یا برون مرزی ، پیدا کردن تامین کنندگان مستقیم یکی ار ارکان اصلی آن بازار به شمار می آید و همواره خریداران و فروشندگان بدنبال پیدا کردن این منابع ارزشمند هستند .
معمولا افرادی که بدنبال تامین گنندگان مستقیم هستند میتوانند از کانال های مختلف به اطلاعات تامین کنندگان دست پیدا کنند برخی از کانالهای جستجو تامین کنندگان عبارتند از :
1- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق اینترنت و مرورگر گوگل
2- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق شبکه های اجتمایی
3- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق ادارات و مراجع رسمی همچون اداره صنعت و معدن ، شهرک های صنعتی ، اتاق بازرگانی و ...
4- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق شبکه های اجتمایی
5- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق شرکت در نمایشگاه های تجاری و رویدادهای مرتبط
6- جستجو اطلاعات تامین کنندگان پارچه از طریق مراجعه به جراید ، کتابهای دایرکتوری اطلاعات و ...

بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

خرید و فروش عمده پارچه

پارچه

خرید و فروش عمده پارچه یکی از مهم ترین و اصلی ترین برنامه های تجاری بازرگانان بخصوص در بخش های بازرگانی برون مرزی به شمار می آید ، بطور کلی این عملیات به دو صورت انجام میشود . در حالت اول تولید کننده پارچه بصورت مستقیم و عمده پارچه مورد نیاز مصرف کننده را به خریدار اصلی میفروشد و تولید کننده و مصرف کننده مستقیما با یکدیگر وارد معامله خرید و فروش عمده پارچه میشوند . در روش دوم معاملات عمده پارچه ارتباط بین تولید کننده و مصرف کننده بواسطه ی افرادی شکل میگیرد که این بین بعنوان واسط و دلال عمل میکنند بطوریکه در ابتدا واسط طی قراردادی پارچه مورد تقاضای مصرف کننده را از تولید کننده بصورت عمده تهیه میکند و سپس با افزایش درصدی قیمت پارچه و فروش عمده آن به خریدار سود واسطه گری کسب میکند . باید توجه داشت استفاده از دلال ها در معاملات عمده تجارت پارچه اغلب موجب بی اعتمادی و افزایش هزینه ها و در نهایت نارضایتی مصرف کنندگان نهایی میشود . تجارتخانه وریا توانسته با فروش مستقیم بیش از 1700 قلم کالای بازرگانی از جمله فروش عمده پارچه واسط ها را از این میان حذف نماید و سود بیشتری عاید خریدار و فروشنده شود ، با تامین مستقیم و عمده پارچه از بازرگانی وریا دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بی مورد به واسط های متعدد نیست و شما میتوانید پارچه را با قیمت واقعی تهیه نمایید .
خرید و فروش پارچه بصورت عمده مزایایی را هم برای فروشنده و هم برای خریدار در پی دارد که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
1- افزایش سود برای فروشنده عمده
2- به صرفه بودن قیمت نهایی پارچه برای خریدار
3- برنامه ریزی بلند مدت با توجه به حجم بالای دپو پارچه
4- ایجاد ثبات نسبی قیمت در اقتصاد محلی و حتی جامعه
5- کاهش هزینه های جانبی

بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

صادرات و واردات پارچه

پارچه

صادرات و واردات پارچه در جهان در ابعاد وسیع تجاری در حال انجام است ، با توجه به حجم بالای صادرات و واردات پارچه در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته  میتوان نتیجه گرفت حجم و میزان تقاضای این محصول بازرگانی روز به روز در حال افزایش بوده بطوریکه صادرات و واردات پارچه در سال های اخیر تا چندین برابر افزایش یافته است . بررسی ها نشان میدهد که هم اکنون بزرگترین وارد کنندگان پارچه کشورهای دبی و ترکیه و چین و تایوان و ایتالیا بوده و نقطه مقابل آن بزرگترین صادر کنندگان پارچه در جهان کشورهای چین و آلمان و بنگلادش هستند . 

از معروف ترین این کشورها که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از بازرگانان واقع شده است می توان به دبی اشاره کرد، چرا که این شهر با داشتن مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات خود توانسته است نظر و توجه بسیاری از اصناف را به سوی خود جذب کند.

نگهداری و بسته بندی پارچه

پارچه

نگهداری و بسته بندی پارچه با توجه به اینکه پارچه در ردیف کالاهایی قرار دارد که حالت جامد دارد میبایست با استفاده از مخازن فلزی و پلاستیکی / جعبه های شکیل تجاری و صادراتی / پالت های چوبی ، پلاستیکی و فلزی / جعبه های چوبی ، پلاستیکی و فلزی انجام شود . همچنین باید توجه داشت نگهداری و بسته بندی پارچه متناسب با نیاز و تقاضای مصرف کننده گان میتواند در ابعاد و وزن های متنوع ارائه شود.

۱- رول پارچه های باز (Open fabrics roll)

این روش بسته بندی پارچه توسط پارچه های عریض باز که برای ساخت لباس های بافته شده مورد استفاده قرار می گیرند، ایجاد می گردد. در این روش، پارچه در بیشتر مواقع به دور لوله ای که قطر آن در حدود ۷ تا ۸ سانتیمتر است، پیچیده می شود. عرض رول های پارچه از ۷۵ سانتیمتر تا ۳ متر متغیر است؛ در حالیکه طول پارچه معمولا به ۱۰۰ متر یا بیشتر می رسد. رول پارچه های باز هم برای فرآیند پهن کردن دستی و هم برای فرآیند پهن کردن ماشینی مناسب هستند.

۲- رول پارچه های تا شده (Folded fabrics roll)

معمولاً فروشنده های خرده فروش از رول یا بسته بندی پارچه های تا شده استفاده می کنند. در این روش، پارچه بر روی پهنای ضخیم ۱ تا ۲ سانتیمتری و تخت فشرده پیچیده می شود؛ در حالیکه عرض پارچه برابر با ۷۰ الی ۸۰ سانتیمتر است. این نوع از پارچه را نمی توان با دستگاه پهن کردن گسترانید.

۳- رول لوله ای پارچه تریکو (Tubular knitted fabric roll)

در صنعت نساجی، بیشتر پارچه های تریکو به صورت لوله ای بسته بندی شده و به شکل رولی (توپی) عرضه می شوند. معمولا عرض رول های لوله ای، به اندازه عرض پیراهن هایی مانند پولو شرت یا تی شرت هاست. این رول ها یا بسته بندی های پارچه تریکو را می توان با دستگاه پهن کردن پارچه، پهن نمود.

۴- رول پارچه های آویزان (Hanging fabrics roll)

از این روش بسته بندی هم برای پارچه های بافته شده و هم برای پارچه های تریکو؛ به خصوص پارچه های مخملی یا پرزدار استفاده می شود. در این حالت پارچه ها با توجه به طول و عرض شان در نوع خاصی از قاب ها قرار می گیرند و باید به حالت آویزان قرار بگیرند تا پرزهای پارچه شکسته نشود. برای پهن کردن این نوع از رول پارچه، روش پهن کردن دستی به کار گرفته می شود.

۵- رول پارچه های شسته شده (Folded fabric scuttled)

معمولاً پارچه های چهارخانه و تریکو با این روش بسته بندی می شوند. هدف از بسته بندی پارچه ها به این شکل، جلوگیری از کج شدن آنهاست. در این روش، پارچه ها به صورت عرضی تا می شوند. این شکل از بسته بندی پارچه با تا زدن آخرین لبه پارچه تهیه می گردد. پهن کردن این رول پارچه ای برای پهن کردن از دیگر انواع رول ها سخت تر است؛ چرا که دستگاه پهن کردن پارچه مجبور است تا از این رول ها، لایه هایی را ایجاد نماید.

بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

قیمت و استعلام بها پارچه

پارچه

از اولین گام های اصلی و آغازین برای خرید پارچه گرفتن استعلام بها و قیمت آن است ، باید توجه داشته باشیم قیمت پارچه تابع شرایط مختلف تغییر میکند ، عوام مختلفی بر قیمت نهایی پارچه تاثیر گذار است از جمله این عوامل عبارت اند از جو اقتصادی حاکم بر جامعه ، گرایش مصرف کننده نسبت به پارچه و میزان تقاضا ، نرخ ارز ، نوع بسته بندی و محل تحویل پارچه و ..... که از رایج ترین عوامل تاثیر گذار و تعیین کننده قیمت پارچه در بازار هستند. کلیه تجار و بازرگانان که قصد تهیه پارچه را دارند به منظور اطلاع از آخرین قیمت پارچه میتوانند در هر زمان درخواست استعلام بها خود را ثبت نمایند ، کارشناسان این مرکز در اسرع وقت آخرین و بروزترین و مناسب ترین قیمت پارچه را به شما اعلام خواهند نمود .
عموما شرکتها و سازمان ها و بازرگانان خریدهای خود را در قالب استعلام بها انجام میدهند ، فرایند استعلام بها در برخی از مواقع بصورت شفاهی انجام میشود اما در تجارت هایی که بصورت کلان و بین المللی و در ابعاد بزرگتر انجام میشود ، لازم است که استعلام بها و بعبارتی فرایند گرفتن قیمت پارچه بصورت مکتوب و طبق سیستمی مشخص و منظم انجام پذیرد ، این فرایند شامل تکمیل فرم های مشخص میباشد که پس از تکمیل تحویل تامین کننده مورد نظر میشود ، پس از آن تامین کننده فرم ها و مدارک خریدار را بررسی نموده و مطابق با آن قیمت روز پارچه را اعلام میکند . کلیه این مکاتبات که از جانب خریدار آماده میشود به اختصار LOI نامیده میشوند و شامل موارد زیر میباشد .
1- اطلاعات هویتی و شناسایی و ارتباطی خریدار
2- اطلاعات مربوط به نوع پارچه مانند مشخصات فنی
3- میزان و حجم مورد تقاضا پارچه
4- شرایط پرداخت
5- تعیین شرایط تحویل پارچه
6- تعیین شرایط حمل و نقل پارچه
7- تاریخ ارائه درخواست
8- شرایط مرتبط با بیمه و ضمانت نامه ها
9- تعیین استانداردهای مورد نیاز و ...

بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده
بازرگانی صادرات و واردات تامین مستقیم کالا خرید و فروش عمده

از کجا پارچه تهیه کنیم؟

پارچه

برای تهیه و خرید پارچه ابتدا میبایست نوع ، گرید و مشخصات مورد نظر خود را برای تهیه پارچه تعیین نمایید و پس از تعیین انتظارات خود میبایست تامین کننده ای پیدا کنید که بتواند پارچه را با کیفیت و مرغوبیت مناسب به شما ارائه دهد که این امر برای تجار و بازرگانان بسیار حائز اهمیت است . باید توجه داشته باشیم در روزگاری زندگی میکنیم که نمیتوان به راحتی اصل و فرع یا خوب و بد پارچه را از هم تشخیص داد لذا به منظور جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مادی و غیر مادی میبایست از همان ابتدای امر که قصد خرید و تهیه پارچه را داریم در انتخاب فروشنده و تامین کننده پارچه دقت نماییم . یکی از معتبرترین مراکز خرید مستقیم و تهیه پارچه در بازارهای داخلی و خارجی مراجعه به دفاتر توزیع و فروش عمده متعلق به شرکت مادر وریا است ، شرکت وریا بواسطه چند دهه تجربه و فعالیت در بازارهای تجاری بین المللی و تامین مستقیم پارچه میتواند یکی از بهترین انواع پارچه را برای شما تامین کرده و شما با خیال راحت میتوانید از خدمات بازرگانی این شرکت چندملیتی کمک بگیرید .

درخواست رسمی و کتبی ( LOI ) پارچه

کلیه متقاضیان و بازرگانان و تجار گرامی که قصد ثبت سفارش و خرید  پارچه را دارند میبایست درخواست خود را بصورت رسمی مکتوب ( LOI ) آماده نموده و به واحد بازرگانی شرکت ارسال نمایند ، لازم به ذکر است درخواست ثبت سفارش و خرید میبایست بطور کامل مطابق با نمونه ارائه شده در زیر تکمیل شود و لازم است در LOI ارسالی مشخصات کامل خریدار ، پل ارتباطی ، مشخصات فنی و آنالیز پارچه مورد نظر درج شده باشد .

فروش پارچه ارزان

فرایند دائمی پیدا کردن منابع معتبر فروش پارچه ارزان با مناسب ترین قیمت یکی از اصلی ترین و مهمترین اهداف بازرگانان میباشد که در خصوص تحقق این امر شرکت وریا به تجار و بازرگانان متعهد بوده بطوریکه در تمام شرایط اقتصادی و ارزی این مرکز به مشتریان و شرکای تجاری خود این اطمینان را میدهد که کلیه اقلام و کالاهای بازرگانی تحت پوشش خود را از جمله پارچه به مناسب ترین قیمت و مطابق با نرخ جهانی به شما ارائه نماید .

تامین پارچه صادراتی

تجار و بازرگانان بین المللی برای انجام معاملات برون مرزی و بین کشوری پارچه باید بتوانند پارچه صادراتی بهمراه گواهی معتبر تامین نمایند تا بتوانند نسبت به صادرات و یا واردات پارچه اقدام کنند . شایان ذکر است که پارچه بدون گواهی صادراتی باعث بروز مشکلاتی برای تجار در هنگام انتقال پارچه از مرز و گمرک میشود لذا لازم است برای هموار نمودن و جلوگیری از این مشکلات ، پارچه نوع صادراتی باشد .

فروش پارچه مرغوب و باکیفیت

پیدا نمودن پارچه مرغوب و استاندارد برای خرید میتواند بخش اعظمی از وقت و انرژی بازرگانان را به خود اختصاص دهد چراکه کیفیت بالای پارچه میتواند بصورت زنجیروار رضایت طرف های معامله و قشر وسیعی از زیرمجموعه های مردمی ، صنعتی و صنفی را تشکیل دهد از این رو ارائه و فورش پارچه با کیفیت مناسب برای بازرگانان و مصرف کنندگان بسیار حائز اهمیت است که تامین پارچه با کیفیت استاندارد و بالا در تعهد این شرکت میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code